Gobbelsrodewandeling
7.6 km • Holsbeek
officiële route
1.7420 7 4.2/5
adres startpunt (bij benadering)
Sint-Catharinakerk, Dutselstraat, 3220 Kortrijk-Dutsel (Holsbeek)
bewegwijzering
De route is volledig bewegwijzerd met knooppunten.
beschrijving
Door de mooiste holle wegen, veldwegeltjes en andere trage wegen in een fraai stukje Hageland met weidse vergezichten. De Sint-Catharinakerk van Kortrijk-Dutsel heeft de oudste kerktoren van het Hageland, al uit de 11de eeuw, en is opgetrokken in de lokale roestbruine ijzerzandsteen. Ook de pastorie is een blik waard, ze werd gebouwd in traditionele bak- en zandsteenstijl in opdracht van de norbertijnen van de Abdij van Park in Heverlee.
te volgen knooppunten
0 km
0.7 km
1.2 km
1.3 km
1.7 km
2.2 km
2.8 km
3.2 km
3.8 km
5.2 km
5.4 km
5.8 km
7 km
7.4 km
7.6 km
zondag 18 augustus 2024 door A.N.We hebben vandaag de route gedaan. Ze viel zwaarder uit dan verwacht. Vele wegentjes hebben de impact van een grote massa water gehad in de laatste maanden. Er zijn dus vrij veel oneffenheden die toch voorzichtig dienen genomen te worden. Zeker goede wandelschoenen aandoen. Op het einde kan je een lekker ijsje gaan eten bij de Casteleyn. Succes.
zondag 15 mei 2022 door T.G.Zéér fijne wandeling in open velden, met hier en daar wat holle wegen tusen bomen. Op een zomerse dag na een heel droge periode waren alle paden goed bewandelbaar. In natte periodes toch rekening houden met drassige wegen. Toch best goede stapschoenen gebruiken, vele paden zijn écht heel leuk, maar hobbelig. Geen aanrader voor kinderkoetsen dus.
dinsdag 8 december 2020 door Bart VandyckHeel mooie wandeling met prachtige vergezichten. Veel onverharde weg en toch niet modderig. Tijdens de laatste kilometers ligt de grote baan (Gobbelsrode?) met zijn lintbebouwing nogal in het zicht en dat haalt je een beetje weg uit de betovering van het voorbije deel. Dikke aanrader.
zaterdag 5 december 2020 door Peter WilsHet noemt niet voor niks de Hagelandse Heuvels. Dus dit is een wandeling met ups en downs, letterlijk dan. Maar elke klim door de holle wegen naar boven wordt beloond met een prachtig uitzicht! Stevige schoenen zijn zeker nodig, hier en daar is het glibberig. Maar laat u daardoor niet afschrikken, deze wandeling is zeker de moeite waard !
woensdag 14 oktober 2020 door Luc WullaertAangename wandeling door de velden en langs holle wegen en oude voetwegen. Voor de liefhebbers van vergezichten. Geen bos
woensdag 30 september 2020 door Guy Van dammeHet is een prachtige wandeling, heel afwisselend, heuvelend, met heel veel holle wegen, landelijk, rustig en mooie vergezichten.
Het is een aanrader. Wij geven voor deze wandeling een waardering van 9,5/10.
zondag 24 maart 2019 door T.B.Heel mooie rustige wandeling. Onderweg kom je een bankje tegen waar je even kan uitrusten of een koekje eten.
Veel trage wegen en als je een hond meeneemt kan die veel los lopen zonder je bang moet zijn voor drukke wegen (want die kom je amper tegen).